Bireysel İhtiyaç Destek Kredisi

Dünya, belki de son 50-100 yılın en büyük küresel tehdidiyle karşı karşıya kalmış durumda. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Çin genelini sardıktan sonra tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgını, şu anda milyonlarca kişiye bulaşmış ve yüzbinlerce kişiyi öldürmüş durumda. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), koronavirüs salgınını bir küresel salgın olarak tanımlamış ve virüsün tam olarak nasıl bir yapıda olduğunu kestiremediklerini belirtmiştir. Çok güçlü, hatta süper güç olarak tanımlanan ülkeleri bile etkileyen COVID-19, kaçınılmaz şekilde ülkemizde de derin şekilde hissedilmektedir. Türkiye’de şu an on binlerce insan virüsle enfekte olmuş ve maalesef binlerce insanımız da hayatını kaybetmiştir.

Koronavirüs, insanların sağlığını çok ciddi şekilde etkilemesinin yanı sıra ekonomiler üzerinde de büyük çapta olumsuz etkiler bırakmıştır ve bırakmaya devam etmektedir. Virüsün görüldüğü ülkelerin neredeyse tamamında yüzbinlerce kişi işten çıkarılmış, insanların gelir seviyeleri düşmüş ve maddi sıkıntılar artmıştır. Dünyanın diğer devletlerinde olduğu gibi Türkiye’de, salgının ekonomi üzerinde bıraktığı olumsuz etkiyi gidermek için vatandaşlara çeşitli destekler sunmaktadır. Özellikle kamu bankaları vasıtasıyla vatandaşlara sunulan avantajlı destek kredileri, zorluk yaşanılan bu dönemde ciddi katkılar sağlamaktadır. Biz de bu içerikte sizlere kamu bankaları tarafından Koronavirüs salgını sonrasında sunulan destek kredilerinden ve bu kredilere nasıl başvuracağınızdan bahsedeceğiz.

Koronavirüs Destek Kredileri Sunan Bankalar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi koronavirüs sonrası en avantajlı destek kredileri sunan bankaların başında kamu bankaları yer almaktadır. Bu kamu bankaları; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şeklindedir. Bu bankaların ne tür destek kredileri verdiğine bir bakalım.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, bireysel temel ihtiyaç kredisi adı altında vatandaşlara avantajlı destek kredisi sunuyor. Bu kredi, hane geliri 5 bin lira ve altında olan vatandaşlara bu zor dönemde destek olmak amacıyla verilmektedir. Kredinin genel özelliklerine bakacak olursak en başta 3 bin liradan başlayıp 10 bin liraya kadar destek kredisi sunulduğunu söyleyebiliriz. Bu kredinin en avantajlı yanı ise tam 6 ay geri ödemesiz olması. Yani Ziraat Bankası’ndan bireysel temel ihtiyaç kredisi alan kişiler, krediyi aldıktan sonra 6 ay boyunca ödeme yapmayacak. 6 Aydan sonra ise krediyi 36 ay vadeli olacak şekilde ödeyeceksiniz. Ayrıca krediyi ödeyeceğiniz her ay boyunca eşit tutarda taksit ödeyeceğinizi de belirtelim.

Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç kredisine başvuru yapmak için bankanın web sitesini ziyaret edebilir veya direkt buraya tıklayarak başvuru sayfasına gidebilirsiniz.

Halkbank

Ziraat Bankası’nın yanı sıra Halkbank da bu zorlu dönemde vatandaşlara destek kredisi sağlamaktadır. Vatandaşların bu dönemde temel ihtiyaçlarını sorunsuz şekilde karşılaması amacıyla sunulan Halkbank bireysel temel ihtiyaç kredisi, aylık yüzde 0,49 faiz oranına sahiptir. Özelliklerine bakıldığında yine Ziraat Bankası’nda olduğu gibi Halkbank destek kredisinin de 3 bin liradan başlayıp 10 bin liraya kadar çıktığını söyleyebiliriz. Ödemesiz dönem yine 6 ay ve ödemesiz dönemden sonraki vade süresi de 36 ay şeklindedir.

Halkbank bireysel temel ihtiyaç kredisine başvurmak için kullanabileceğiniz çok sayıda kanal vardır. İsterseniz Halkbank internet şubesi veya mobil şubesine, isterseniz 0850 222 0 400 Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak veya isterseniz de buradaki bağlantıya tıklayarak internet sitesi üzerinden başvurunuzu iletebilirsiniz.

Vakıfbank

Temel ihtiyaç destek kredisi sunan bankalardan sonuncusu da Vakıfbank’tır. 10 Bin liraya kadar kredi tutarı sunan Vakıfbank, yine diğer bankalarda olduğu gibi 6 ayı ödemesiz olacak şekilde ve geri kalan aylar için de 36 ay vade imkanları sunmaktadır. Bu kredinin de faiz oranı aylık bazda yüzde 0,49 şeklindedir. Hane halkı 5 bin lira ve altında olan her vatandaş bu krediye başvurabilir.

Vakıfbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisine başvurmak için buraya tıklayarak ilgili başvuru sayfasına gidebilirsiniz.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.