Tatil Kredisi Nedir?

Tatil Kredisi Nedir?

Havaların ısınmasıyla birlikte hayallerinizde ki yaz tatilinin de içinizde kabardığını tahmin edebiliyoruz. Şöyle güzel bir deniz, kumsal, güneş ve buz gibi içecekler olsa düşüncesindesiniz. Peki bu tatili yapmaya maddi anlamda gücünüz mü yetmiyor? Birikiminiz mi yok? Bence artık bu tip sorunları kafanıza çok takmayın. Bir çok bankanın size sunmuş olduğu uygun faizli tatil kredileri ile aylık ödeyeceğiniz cüzi bir fiyat sayesinde tatilinize gidebilir, eğlenebilir ve kafanızdaki tüm sorunları yok edebilirsiniz. Bu yazımızda tatile gitmek isteyen ama bir türlü maddi zorlukları aşamayan kişiler için Tatil kredisi veren bankaları derledik. Tatil Kredisi Nedir? sorusuna yanıt verdikten hemen sonra bankaların Hepsinden kısaca söz edeceğiz ve sizin için hangisi uygun ise onu tercih etmenizi önereceğiz.

Tatil Kredisi Faiz Oranları

Tatil Kredisi Nedir? sorusunun en önemli konusu yani; Tatil kredisi veren bankaların öncesinde sizlere bu bankaların faiz oranlarının nasıl bir işleyiş içerisinde olduğundan kısaca bahsetmek isteriz. Geçen yılki aylık faiz oranlarının düşük olmasından kaynaklı olarak bankalar 0,89’a kadar çekmişti faiz oranlarını. Fakat bu yıl merkez bankasının enflasyona göre hareket etmesi ve faiz oranlarının 1,45’lere kadar yükselmesiyle geçen yılki faiz oranlarını tatil kredisinde görmek zor olacak. Fakat bankalar yine de sizleri düşünerek bu faiz oranlarını çekebildikleri kadar alt seviyeye çekmeyi hedefliyor. Bakalım hangi bankalar bu yıl tatil kredisi veriyor.

Tatil Kredisi Veren Bankalar

Geçen yılki tatil kredisi veren bankalar bu yılda tatil kredilerine devam ediyor. Geri dönüşlerin olumlu olmasıyla hem banka kazandı, hem de tatile gitmek isteyen müşterileri. Bu yazımızda Tatil Kredisi Nedir? diyerek söze başladık. Ve şimdide merak edilen başlığa geldik. Tatil veren bankaları sırasıyla kısa kısa açıklayalım.

Garanti Bankası Tatil Kredisi;

Diğer bankalara göre Garanti bankası 2 farklı tatil seçeneği sunarak sizlerin daha iyi hizmet almanızı hedefliyor. 12 aylık ve 24 aylık 2 farklı vade süreci ile sizlerle. Geçen yıla göre bu yıl faiz oranının %1,35 civarlarında olacağı bekleniyor.

Akbank Tatil Kredisi;

Akbank ise geçen yıl ki yaptığı farklılık ile bu yılda müşterilerinin dikkatini çekecek gibi. 1 aylık ve 3 aylık farklı ödeme süreçleri ile sizlerin ödemesini kolaylaştıracak. Bizim önerimiz Akbank tatil kredisini tercih etmeniz olacaktır. Hem faiz oranlarının düşüklüğü hem de farklı vade ödemeleri ile dikkat çekiyor.

Tekstil Bank Tatil Kredisi:

Tekstilbank tatil kredisi geçen yılda olduğu gibi faiz oranlarını yüksek tutacak. Bunun nedeni ise müşteri sayısının az olması.

Yapı Kredi Tatil Kredisi:

Yapı Kredi Tatil Kredisi de sizlere sunduğu farklı vade seçenekleri ile Akbank yolundan ilerliyor denilebilir. Ayrıca çekeceğiniz kredinin yurt dışında kullanımı da mevcut. 36 aya kadar ödeme seçeneği ile değerlendirilebilir bir kredi seçeneği.

Finansbank Tatil Kredisi:

Diğer bankalara oranla geçen yol en düşük faiz oranlarından birisini veren bankalar arasında yer alıyor. Alternatif tatil seçenekleriniz için değerlendirilebilir.