Vakıfbank Tarım ve Hayvancılık

Vakıfbank Tarım ve Hayvancılık

Vakıfbank Tarım ve hayvancılık kredisi ve ya bankacılığı olarak bilinen bu uygulamasında müşterilerine ‘’Çiftçinin halinden anlayan banka’’ sloganıyla merhaba demişti. Bu yazımızda Vakıfbank’ın bu uygulamasının detaylarına inerek tarım ve hayvancılık ile ilgilenen kişilere sesleneceğiz. Bakalım Vakıfbank müşterilerine neler sunuyor ve nasıl avantajlardan bahsediyor hep birlikte görelim.

Tarım ve Hayvancılık Kredisi Avantajları

Vakıfbank Tarım ve hayvancılık kredisinde bir çok avantaj sunuyor. Bu avantajları kısaca tek tek inceleyelim;
Hasat ödemeli Kredilerle çiftçiyi rahatlatıyor.
Bu kredi ile çiftçi kredisini başvurusunun hemen ardından almakta ve bu kredi geri ödemesini ise gelir elde ettiğinde ödemektedir.

Bitkisel üretimden tutun, süt ve hayvancılığa kadar her türlü tarımsal işletmelerin uygun şartlarda kredi almasını sağlıyor. Bu kredide ürün üretiminin faaliyetine göre kredide farklılıklar gözlenebilir.

Gübre, yem gibi tarımsal ürünlerin alımının yanı sıra hayvan alımına yönelikte hızlı finansman desteği sağlamaktadır. Bu sayede işletmenin ihtiyacına ve yatırımlarına destek vermektedir.

Bu kredilerin en dikkat çekeni ise traktör, arazi aracı ve tarımsal ekipman alımında göze çarpmaktadır. Uzun vadeli krediler çekebilir ve işletmenizin büyümesine hızlı bir katkı sağlarsınız.

Vakıfbank Tarım ve Hayvancılıkta İşletme Kredileri

Bu kredileri birer başlık olarak yazacak olursak eğer; Organik krediler, Turaff Finansman kredisi, sözleşmeli üretim kredileri, tarımsal krediler, TMO makbuz senedi kredileri, Sera işletmeciliği kredisi, Besi hayvancılığı kredisi, süt hayvancılığı kredisi, Bitkisel üretim işletme kredileri ile sizlere hizmet sunmaktadır. Bu kredilerin detaylarını size en yakın Vakıfbank Şubesine giderek bireysel müşteri hizmetlerinizden öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Tarım ve Hayvancılıkta Yatırım Kredileri

Yatırım kredisinin adı üzerinde olduğu gibi işletmenizin gelişiminin sağlanmasında yatırım amaçlı olarak çekilen kredilerdir. Bu kredilerde işletme kredileri gibi belirli başlıklar altında sıralanmıştır. Bunlar ise; Traktör kredisi, araç kredisi, makine veya ekipman kredisi, tarım arazisi alım kredisi ve son olarak da Turaff Türkiye tarım işletmeciliği finansman kredisi.
Bu kredide dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise traktör ve araç kredisinde geçerli. Burada traktör ve aracın sıfır olması şartı yok. Sıfır ya da ikinci el olabilir.

Tarım Kredisi Başvurusu

Vakıfbank Tarım ve Hayvancılık kredisinin başvurusunda istenilen belgeleri sizlere aktaracağım. Fakat bunun öncesinde şunu hatırlatmak isteriz ki bu kredi için tek başvuru kanalı Vakıfbank şubeleridir.
Faaliyet türüne göre ÇKS, ÖKS ve ya Türkvet kayıt belgesi, Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, İkametganızın senedi, tapularınızın fotokopileri, araziniz kiralık ise başvuru esnasında yanınızda bulunacak en önemli şeylerden birisi de kira sözleşmeleri olacaktır.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.