Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2016

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2016

Yeni evlenenlere yönelik olarak Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2016 sunduğu bu kredi imkanı artık aklınızdaki bir çok maddi soru işaretlerini de ortadan kaldırıyor denilebilir. Bu yazımızda evlilik için size sunulan kredinin tüm detaylarını ele alacağız. Evlilik kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir gibi aklınızda pürüz yaratan soru işaretlerini ortadan kaldıracağız.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi  2016 Evlilik kredisinin bir diğer adı ise düğün kredisi olarak bilinmektedir. İnternette arattığınızda düğün kredisi olarak çıkar ise şaşırmayın. Yeni evlenenlere devlet tarafından teşvikli olarak vatandaşlara verilen bu kredi 40 Bin Türk Lirası olarak Haziran 2016 tarihinden itibaren verilmeye başlayacak. Bu yüzden diğer bankaların bilgilerinden yararlanarak Ziraat Bankasının hazırladığı bu krediyi önceden tahmin etmeniz için sizlere birkaç bilgi vereceğiz.

Evlilik Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2016 Evlilik kredisi bir diğer adı ile düğün kredisinin faiz oranları herkesin aklında bir soru işaretidir. Öncelikle bu kredinin nasıl bir kredi olduğunu sizlere tam anlamıyla bahsedelim. Normal ihtiyaç kredilerinin sağladığı imkanlardan her hangi bir farklılık göstermemektedir. Tek farklılığı faiz oranlarının ihtiyaç kredilerine oranla biraz daha düşük olması ve aylık ya da 3 aylık ödeme süreçlerinde yeni evli çiftlerin kredi ödemesinin daha aza indirgenerek yeni evli çiftlerin maddi durumlarını dengelemekte yardımcı olması denilebilir. Ziraat Bankası da vermeyi hedeflediği 40 Bin Türk Lirasının faiz oranlarını daha aşağılara indireceği beklenmekte.

Evlilik Kredisi Başvuru

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2016 Evlilik kredisinin başvuruları normal ihtiyaç kredilerinin başvurularından biraz daha farklı olmaktadır. Evleneceğinizin kanıtlanmasını (Belge olarak, nikah tarihinin noterli tasdikli belgesi vb…) isteyeceklerdir. Bu durumun kanıtını sunmanız beklenmektedir. Yani diğer ihtiyaç kredilerinde ATM, Web sitesi üzerinden, telefon ile bağlanarak, SMS gibi başvuru seçeneklerinin bu kredi türünde etkisiz bir hamle olduğunu fark edeceksiniz. Sizlerin yapması gereken krediyi çekeceğiniz bankanın bireysel müşteri temsilcileri ile birebir görüşerek gerekli olan bütün detayları öğrenebilirsiniz. Şunu da unutmamak gerekli ki evlilik kredisinde ki bankanın asıl amacı kredi sayısını üst seviyelere çekmektir. Yani İhtiyaç kredisinden daha farklı bir kredi beklemeyin.

Evlilik Kredisi Detayları

Diğer ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi bu kredide de merkez bankasının ön gördüğü minimim 1, maksimum 36 aylık süreç içerisinde kredi çekme imkanı sağlamaktadır.
Çekeceğiniz kredi sizin geliriniz üzerinden hesaplanarak kampanyanın belirlediği süreçler doğrultusunda tahsil edilmektedir.
Evlenecek çift ayrı ayrı ya da birlikte kredi başvurusunda bulunabilirler.
Bir çok banka taksit erteleme yani 3 aylık erteleme imkanı sağlamaktadır.

3 yorum

Yorumlar kapatıldı.