Ziraat Bankası Konut Kredisi Alma

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Her insanın hayalidir kendisine ait bir evinin olması. Bu hayali bankalar son zamanlarda sunmuş olduğu krediler ile gerçekleştirme yolunda büyük adımlar attı. Fakat bu büyük adımlardan en avantajlısını Ziraat Bankası yaptı denebilir. Ziraat Bankasının sunmuş olduğu Ziraat Bankası Konut Kredisi Alma şuana kadar 1 milyon kişiden fazlası kullandı. Peki sizde bu krediden faydalanmak istemez misiniz? Sizin de kendinize ait bir sıcak bir eviniz olsa. O halde Ziraat Bankasının Konut Kredisine bir göz atmanızı öneririz.

Ziraat Bankası Konut Kredisini Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası konut kredisi Alma ile ev sahibi olmak isteyenlere başvurularının ardından 120 aya kadar vade imkanıyla hayallerinizdeki eve sahip olma fırsatı sunuyor. 120 aya kadar vade ile satın almak istediğiniz krediyi Ziraat Bankası alacağınız konutun ekspertiz değerinin %75’ine kadar kullanabilme imkanı da sunmaktadır. Krediye konu olacak olan gayri menkulün ise çekeceğiniz kredinin üzerine ipotek tesis edilmektedir. Başvurunuz ardından yapılan araştırmalar sonucunda gerekli görülmesi halinde ek teminat istenebilmektedir. Bunların yanı sıra çekmiş olduğunuz kredinin vadesi bitene kadar sizlere hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmasını sağlamaktadır.

Nerelerden Başvura Bilirim?

Ziraat Bankası konut kredisi alma  başvurusu yapa bilmeniz için iki yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki Ziraat Bankasının internet sitesi üzerinden başvuru yapabilme imkanıdır. Bir diğeri ise Ziraat Bankasının şubelerine giderek şubelerden yararlana bilirsiniz. Size en yakın Ziraat Bankası şubesini öğrenmek için http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/Hakkimizda/Pages/EnYakinZiraat.aspx adresine tıklayarak bulunduğunuz konuma en yakın şubeyi öğrenebilirsiniz.  Ziraat Bankası şubelerinden yapacağınız başvurularda sorun yaşamamak için yanınızda kimliğinizi kesinlikle götürmelisiniz ve üzerinize başka bir bankada her hangi bir kredi olup olmadığını görmek içinde e-devlet sayfanıza giriş yapılacağı için e-devlet şifrenizi hatırlamanızı öneririz. Eğer hatırlamıyor iseniz Ziraat Bankası müşteri temsilcileri sizlere yardımcı olarak e-devlet şifrenizin yenilenmesi konusunda da yardım edeceklerdir.

Konut Kredisi Hesaplama

Çekeceğiniz konut kredisinin geri ödemesini hesaplamak için bir çok internet sayfası yer almaktadır. Fakat birkaç örnek ile sizleri bilgilendirmek isteriz. Örneğin; 150 bin Türk Lirası bir kredi çekmek istediniz Ziraat Bankasından. Bu tutar için öncelikle 50 aylık bir ödeme planından hesaplama yaparsak.

50 ay için banka %1.15 faiz oranı hesaplamaktadır. Çekeceğiniz 150 bin Türk Lirasını 50 ay boyunca 3.961,46 Türk lirası olarak her ay bankaya yatırmanız gerekmektedir. Bu tutarı 50 ay boyunca bankaya ödediğinizde ise ortaya çıkan rakam; 198 bin Türk lirası olarak görülmektedir. Yani Ziraat Bankası sizlere 150 Bin Türk Lirası için 50 aylık 48 Bin Türk Lirası faiz uygulamaktadır. Daha çok bilgi almak için; http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx adresine tıklamanız yeterlidir.

4 yorum

Yorumlar kapatıldı.