Ziraat Bankası Konut Kredisi 2016

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2016

Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası yeni evlenenlere, yıllardır kirada olanlara ve artık benimde bir evim olsun diyenler için Ziraat Bankası Konut Kredisi 2016 ile müşterilerinin yüzlerini güldürüyor. 120 aya kadar vade fırsatı ile de müşterilerinin yüzlerini güldürdüğü gibi kolay ödemeleri ile de ceplerini de güldürüyor.  Hayalinizde ki eve sahip olmak Ziraat Bankası ile artık çok kolay. Bu yazımızda sizler için Ziraat Bankası Konut Kredisi 2016 özelliklerini ve başvuru yollarını inceleyeceğiz.

Konut Kredisi Özellikleri

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi 120 aylık bir geri ödeme fırsatı sunarak hem vadenizi uzatıyorsunuz hem de aylık ödemeniz gereken miktarı en alt seviyeye çekiyorsunuz.

120 aya kadar çekeceğiniz vade ile alacağınız evin ekspertiz değerinin en fazla %75’i kadar kredi kullanım hakkı tanınmaktadır. Yani basit bir örnek ile 100 Bin Türk Lirası değerinde olan bir evi satın almak istediğinizde Ziraat Bankası sizlere 75 Bin Türk Lirası gibi bir kredi imkanı sunmaktadır. 200 Bin Türk Lirası için ise 150 Bin Türk Lirası gibi bir değer ortaya çıkar. Bu durum evinizin değerinin %75’ine tekabül etmektedir.
Banka gerekli gördüğü takdirde müşterilerinden ek teminat istemeye yetkilidir.
Ve Ziraat Bankasının Konut Kredisi 2016 ‘nın sağladığı en büyük özellik; kredi ödemeniz boyunca siz değerli müşterilerine konut ve zorunlu olarak deprem sigortası yapmaktadır. Bu sigorta giderlerine ise dosya masrafları haricinde her hangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Konut Kredisinde İpotek ve İptali

Kredi çekerek aldığınız evin üzerine bankadan çektiğiniz kredi tutarı ipotek edilmektedir. Her hangi bir durumda krediyi ödeyemeyecek olur iseniz banka evinizi sizden alarak kendisini ve bir bakıma sizi de güvence altına almış olacaktır. Tabi ödediğiniz tutar kadarını size faizlerini, masraflarını vs. gibi durumları çıktıktan sonra iade edecektir.

Konut kredisini çekerek aldığınız evi ipotek ettirmek istemiyor ya da ipotekten kurtarmak istiyor iseniz eğer bankaya size ait olan ve en az çektiğiniz kredi tutarı değerinde olan mal varlığınızı ipotek ettirebilirsiniz. Bu sayede kredi çekerek aldığınız evin de ipotekli olarak göstermemiş olursunuz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru

Ziraat Bankası konut kredisi 2016 kullanacak müşterilerine 5 ayrı kanaldan başvuru seçeneği sunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse; Şubelerinden (Size en yakın şubeyi bulmak için http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/Hakkimizda/Pages/EnYakinZiraat.aspx adresine tıklamanız yeterlidir), İnternet sitesinden, internet bankacılığından, Ziraat Mobil telefon uygulamalarından ve son olarak Çağrı merkezlerinden Konut kredisii için başvuruda bulunabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Her bankada olduğu gibi kredi faizleri günlük, aylık ve yıllık olarak farklılık göstermektedir. Ziraat Bankasının faiz oranlarını merak ediyor iseniz ve konut kredisinin bütün detaylarını okumak isterseniz eğer http://www.evinziraatten.com.tr/Sayfalar/anasayfa.aspx adresinden istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.