Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi 2016

Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi 2016

Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi 2016 öncesinde sizlere KOSGEB’in açılımını yapalım. Küçük ve Orta ölçekli işletmelerin gelişme ve destekleme idaresi olarak bilinen KOSGEB bir çok iş kurmak isteyen gencin, ev kadının, girişimci ruhların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Son dönemde yapılan KOSGEB değişiklikleri ise oldukça büyük yankı getirdi. Ziraat Bankası da bu konuda girişimci ruhların önüne açarak KOSGEB ile birlikte ortak bir çalışma yaparak büyük bir destek sağlıyor. Bu yazımızda Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi 2016 üzerine yazacağız. Detaylarıyla birlikte bir bir inceleyeceğiz.

KOSGEB Ziraat Bankası Kredisi

Ziraat Bankasının sunduğu Kosgeb uygulamasına genel olarak bakıldığında şu tanımla karşılaşıyoruz. İşletmenizin nakit ihtiyaçları için Ziraat Bankası ve KOSGEB ortaklığı ile birlikte KOSGEB destek kredilerine uygun olacak koşulda faiz oranları ve ödeme koşullarıyla Ziraat Bankası hizmetinizde.

Ziraat Bankası bu yola ‘’KOBİ’lere Bir Destek de Bizden!’’ sloganı ile çıktı ve geçmiş dönemlerde büyük ses getirdi.

KOSGEB Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankasının sunduğu KOSGEB kredisi için genel anlamda özellikleri mevcuttur. Bu özellikleri inceleyelim şimdi;
KOSGEB ver tabanına kayıtlı olmak şartı ile Küçük ve orta ölçekli işletmeler faydalanabilmektedir bu kredilerden.
İndirimli faiz oranları ile müşterilerine kolaylık sağlamasının yanı sıra nakdî krediler kullandırılmaktadır. Buradan Nakdî kelimesinden kasıt kredilerin ödenmemesi dahilinde para cezasının olmasıdır.
KOBİ’lere finansal destek sağlanması amacındaki kredi faizinin tamamının ve ya bir bölümünün KOSGEB yani açılımı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin geliştirilmesi ve desteklenme idaresi başkanlığı tarafından karşılanmaktadır.
KOSGEB tarafından Belirlenen ve Ziraat Bankası aracılığıyla bu kredilerin ihracat finansman desteği, işletme sermaye desteği, istihdam desteği, makine ve teçhizat desteği, acil finans desteği gibi vb. çeşitli başlıklar altında verilmektedir bu krediler.

Ziraat Bankası Eş Finansman Desteği

Ziraat Bankası KOSGEB kredisi 2016 ‘nın yanı sıra eş finansman kredisine ile KOSGEB tarafından Proje bazlı desteklere başvuran ve başvurusu denetleme sürecinin ardından kabul edilen KOBİ ve girişimcilere projelerini tamamlaya bilmek için ihtiyaç duyduklarında ve eş finansman desteği talebinde bulunması dahilin de uygun koşullar da finansman desteği sağlanmaktadır. Bu sayede projelerinizin sizi adım adım ileri götürmesinde en iyi çözümlerden birisi.

KOSGEB Başvuruları Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kosgeb Kredisi 2016 ile Ziraat Bankasının sunmuş olduğu bu özel kredi seçeneğine başvurmanın tek bir yolu var. Ziraat Bankası bir çok kredisinde farklı başvuru kanallarını (SMS, Web, Telefon, Şube, ATM) kullanmasına rağmen bu kredide bütün detayları müşterilerine en iyi şekilde aktara bilmeleri için şubeden başvuru kabul etmektedirler.

10 yorum

  1. kosgeb kredisinden faydalanmak istiyorum .nevşehir il gülşehir ilçesinde kuyumculuk ve gümüş ticareti yapmaktayım. kredi almam için ne gibi prosedürler gerekmektedir.

  2. İsyerim var ama kosgebten faydalanamıyorum isyeri acacaklara deniliyor onlar bile garanti degil sans bence ben bankakredimi silmek icin bile esnaf kaydimda olmasina ragmen kredi alamiyorum esnaf hicbir seyden faydalanamiyor illede kefil dio bu zamanda kim kime kefil oluyorki

  3. yine zengine bedava para görunuyor darda ihtiyacı olana diyorsanız vereceyiz diyorsanız allah belanızı versin çunku ne zaman destek vereceğız diyorlar hep ihtiyacı olmayan alıyor örnek benim çunki 2 yıldır iflas ettim bankaya borcum var kırediye baş vurdum alamadım alabilseydim butun borclarımı bitirmiştim hemde ayda 15 bin tl karla esnafım dukkan boş ahırım var ahır boş param varken veriyorlardı kısacası parası olana veriliyor tabi onlarıda suçlamıyorum çunki bankaya borcum var ama araştırılıp nedeni bulunabilinir ama yok illada banka takibin var kestirilip atılıyor yani yok adalet turkiyede daha ne hakzızlıklar torpiller dayılar ……………………….

  4. Hepsi düzmece işletme sahibiyim KOSGEB’e gidersin el altından sertifika verirler senelerce uğraştım bize gelince kurs anında dolar o kurs hiç boşalmadı insanlarla dalga geçiyorlar şirketi kurduk bu sefer şirket Kuran’lar yararlanamaz diyorlar milletle dalga geçiyorlar yiyin kürküm yiyin bakalım

Yorumlar kapatıldı.