Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankasının tarım makineleri adı altında topladığı kredilerin genel adı olan Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri tarım işi ile uğraşan işletmeciler için kolaylıklar sağlıyor.  Ziraat Bankası ‘’Ziraat’ten yeni ekipman desteği’’ sloganıyla çıktığı bu yolda oldukça iddialı olduğunu söylemek kaçınılmaz.

Mekanizasyon Kredilerin Genel Bilgileri

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri ile işletmecileri rahat ettirmek için büyük avantajlar sunuyor. Ziraat Bankası; tarım işletmecilerinin daha verimli çalışmaları ve mekanizasyon düzeylerini yükseltmelerini teminen, ‘Tarımsal mekanizasyon araçlarının kredili satışına esas deney ve denetimlerle ilgili tebliğ’’ esaslarına göre zirai kredilendirme belgesi olan tüm tarımsal mekanizasyon araçlarının alımına yönelik gerçek ve tüzel kişi üreticilere, değişken veya sabit faizli tarımsal mekanizasyon kredileri sunuyor.

Tarım Makinaları Kredilerinde Neler Var?

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri tarım ile uğraşan işletmelere 2 paket sunmaktadır. Bu paketlerden ilki Değişken Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredileri, diğeri ise Sabit Faizli Tarımsal Mekanizasyon kredileri.

Değişken Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankası Değişken Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredileri belirli kurallar altında düzenledi. Bu konuları sırasıyla anlatmak gerekirse;

1-) Diğer kredileri 1 ayda ya da 3 ayda ödeme seçeneği ile halka sunan Ziraat Bankası bu kredide 3,6,12 ayda bir geri ödeme alternatifi sunarak işletmecilerin ödemelerini kolaylıkla ve bütçelerine göre ödemelerini sağlamaktadır.
2-) Ziraat Bankası satışlarda kesilen Proforma fatura ve satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar indirilmesini sağlıyor.

Sabit Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankası Değişken faizli kredide uyguladığı gibi Sabit Faizli tarımsal kredilerde de belirli kurallar uygulamaktadır. Bu kurallardan bahsetmek gerekirse;

1-) Değişken Faizli kredilerde olduğu gibi Sabit Faizli kredilerde de ödeme seçeneği olarak 3,6,12 ayda bir ödeme sunmaktadır. Bu ödeme ile işletmeciler hem daha rahat edecektir hem de ödemelerini diğer ödemeleri ile zora sokmayacaktır.
2-) Sabit Faizli kredilerden yararlana bilmek için Değişken Faizli kredilerde de uyguladığı gibi satışlarda kesilen Proforma fatura ve satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar indirimi sağlanmaktadır.
3-) Çekmiş olduğunuz kredilerin vadesinin bitimine kadar sabit faiz garantisi ile yatırım kredisi ürünleri sunmaktadır. Bu sayede yatırım için çekeceğiniz kredilerinizde faiz oranlarının merkez bankasının artışlarından etkilenmeyecektir ve sabit bir ödeme yapmanız sağlanacaktır.

Kredilerin Detayları

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri detayları için Ziraat Bankası işletmecileri Ziraat Bankası şubelerine davet ediyor. Müşteri temsilcilerinin birebir ilgisi ile işletmecinin daha bilgili olması konusunda yardımcı oluyor. Size en yakın Ziraat Bankası şubesini öğrenmek için yapmanız gereken Ziraat Bankasının resmi web sitesini ziyaret ederek şubeler kısmından en yakın şubeye ulaşmak olacaktır.

2 yorum

Yorumlar kapatıldı.